2022 Asansör Fenni Muayeneleri

Değerli Sakinlerimiz;
2021 yılı içerisinde yönetim kurulu tarafından gündeme getirilen, Asansör ve Temiz Su Tesisatları yenileme çalışmaları konuları üzerine düzenlediğimiz Temsilciler toplantısın da teknik sunumlar gerçekleştirilerek konu hakkında bilgilendirilmeler yapılmıştır. Toplantı sonun da Divan başkanı tarafından yapılan açık oylama da oy çokluğu ile Asansör ve Temiz Su Tesisatları konusunda bütçe yapılmasının reddine karar verilmiştir.

2022 yılı Asansör Fenni muayenelerinin başlaması ile beraber asansörlerimiz de yapılan kontroller sırasında, toplantılarda da dile getirdiğimiz problemler ile karşı karşıya kaldığımız ifade etmek istiyoruz. Sitemiz için önem arz eden bu durum neticesinde maalesef asansörlerimiz Kırmız etiket almaya başlamıştır. Kırmız etiket alan asansörlerin raporları bizlere ulaştıkça tarafınıza tebliğ edilecektir. Rapor doğrultusunda değişimi gereken mekanik aksamlar hakkındaki bilgileri rapor içeriğinde yer alacaktır.
Bakanlık Yetkili AND Firması tarafından düzenlenen rapor da verilen süre içerisinde eksikliklerin giderilmesi gerekmektedir. Tespit edilen eksikliklerin giderilmemesi! durumunda muayene firması tarafından asansörler kapatılarak kullanım dışı bırakılacaktır.

Rapor doğrultusunda yenileme çalışmaları yapacak bloklarımızın, Site yönetiminden onay yazısı ve İnternet sitemizde temin edecekleri Teknik şartname ile çalışmalara başlayabileceklerdir. Yenileme çalışmalarının Şartnameye uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Şartname dışına çıkılması durumlarda yönetim kurulumuz sorumluluk kabul etmeyecektir.