Asansörlerimiz ve Temiz Su Tesisatlarımız hakkında…

İSTANBUL HALKALI BEZİRGANBAHÇE

TOPLU KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

KONU: Asansörlerimiz ve Temiz Su Tesisatlarımız hakkında…

Değerli kat malikimiz;

2007 yılında yaşamın başladığı sitemizin üzerinde tam 15 yıl geçmiş bulunmaktadır. 11 yıl boyunca Toki tarafından yönetilen sitemiz son 4 yıldır sivil yönetim olarak bizler tarafından yönetilmektedir. 4 yıllık süreçte sitemizin ihtiyacı olan birçok konuda gerekli çalışmalar yapılmış ve birçok yenileme işi, bakım ve ihtiyaçlar siz site sakinlerimize ek ücret yansıtmadan oluşturduğumuz kaynaklardan ve yaptığımız tasarruflardan sağlanan finansmanlar ile yapılmıştır.

Geçirdiğimiz 15 yıllık süre içerisinde yapısal olarak yıpranan ve işlevini yitiren konuların başında konforumuza, sağlığımıza ve yaşam kalitemize etki eden asansörlerimiz ve temiz su tesisatlarımız gelmektedir. 2007 yılından bu yana bakım onarım ve teknik eksiklikleri konularında mevcudiyeti koruma adına yönetim kurulumuz, idare kadromuz ve teknik ekibimiz gerekli çalışmaları özverili şekilde göstermeye çalışılmıştır. 2019 yılından bu yana sakinlerimizi bilgilendirme ile çalışmalarına başlayan site yönetimimizi covid19 salgını neticesinde bu sürece ara vermek zorunda kalmıştır. Geldiğimiz bu günlerde normalleşme ile gündeme aldığımız ve her iki konuda da oluşan yoğun şikayetler neticesinde asansörlerimizin ve temiz su tesisatlarımızın yenilenmesinin zorunlu bir gereklilik olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu hususta asansörlerimiz ve temiz su tesisatımızın yenilenmesi ile ilgili alınan karar sitemizin en üst karar organı olan Temsilciler Kuruluna taşınmış hazırlanan teknik şartname ile temsilcilerimiz bilgilendirilmiştir. 2. Temsilciler Kurulu toplantısı sonrasında, asansör ve tesisat yenileme işi ile ilgili temsilcilerden oluşan 9 kişilik komisyon kurulmuş kurulan komisyon araştırma, inceleme ve teklif alma yetkisi verilmiştir.

Komisyonumuzun yaptığı toplantılar sonrası kapalı zarf usulü ile teklifler alınmış ve teklif zarflar komisyon huzurunda açılarak değerlendirmeler yapılmıştır. Firma yeterlilikleri, Teknik Şartnameye uygunlukları ve teklif tutarları yönünden yapılan değerlendirmelerde asansör ve temiz su tesisatları konusunda ikişer adet firma belirlemiştir. Komisyonumuzun aldığı kararları, Temsilciler kurulunun onayına sunmak üzere çalışmalarını tamamlamıştır.

21 Kasım 2021 Pazar günü Ertuğrul Gazi İ.Ö.O spor salonunda sitemizin konforunu sakinlerimizin sağlığını ve yaşam kalitesini artıracak asansörlerimiz ve tesisatlarımızın yenilenmesi işi Temsilciler kurulumuz tarafından oy çokluğu ile reddetmiştir

Yönetim kurulumuzun, ek bütçe yapma yetkisi olmadığından temsilciler kurulundan çıkan karara uyarak asansör ve temiz su tesisatı yenileme işinin yapılması ile ilgili çalışmalarını sonlandırmış bulunmaktadır.

Yönetim kurulumuz Kat Mülkiyeti Kanunu ve diğer Kanun ve yönetmelikten kaynaklı görevlerini yerine getirerek sitemizin ihtiyaçlarını belirleyip temsilciler kuruluna sunmakla görevini yerine getirmiştir.

Sürekli teknik arızaların ortaya çıktığı konforumuzu, yaşam kalitemizi ve can güvenliğimizi etkileyen asansörlerimiz beraberinde sağlığımızı etkileyen temiz su tesisatlarımızın bundan sonraki süreçlerde bakımlarının yapılmasına devam edilecektir, lakin ortaya çıkacak büyük çaplı arızaların, yüksek maliyetlerin ortaya çıkması, özellikle asansörlerde hayati risk boyutuna gelinmesi durumlarında asansörlerimiz kapatılarak can ve mal kaybına sebebiyet vermesinin önüne geçilecektir. Yönetim kurulunun görevini layıkıyla yaptığını ve meydana gelebilecek arıza ve asansör kapatmalarından sorumlu olmadığını bilgilerinize arz ederiz.

Yönetim kurulumuz, asansör ve temiz su tesisatlarınin yenilenmesi ile ilgili ilk günden, en sonraki temsilciler kurulu toplantısına kadar tüm süreç boyunca tamamen şeffaf ve tarafsız şekilde birçok malik, yönetici ve konusunda uzman kişiler ile istişareler yaparak süreci yürütmeye çalışmıştır.

Komisyon üyesi bazı temsilcilerimiz kendi istekleri doğrultusunda, istedikleri neticeyi alamamaları nedeni ile sitemiz için önem arz eden bu süreci maalesef sabote etmişlerdir.  Yapılan her işi yönetim kurulunun kendine menfaat sağlama çabası şeklinde yorumlayan bazı temsilciler sitemizin menfaatine de olsa yapılacak hiçbir işe onay vermeme yönünde aldıkları tavır sitemize ileriki dönemler için ciddi zararlar vereceği kanaatinde olduğumuzu bildirir, sağlıklı günler dileriz.

Mekanik Tesisatlarımızın bugünkü durumu resimde görülmekle birlikte, patlama, Tıkanma, tazyik sorunu, bulanık su akma gibi konular sürekli meydana gelmektedir.

Asansörlerimizde makine motorlarımız, merkezi kumanda panolarımız, halatlarımız ve kabin sistemlerimizin değişimi gerekmektedir.

Site Yönetimi

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.