Su tesisatlarımız yenileniyor

Binalarımız da kullanılan, temiz su borularımızın mevcut durumları itibari ile paslanma, tıkanma ve çürüme gibi sorunlar son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Metal malzemeden imal edilmesi, kullanılan malzemelerin hurda metalden dönüştürülerek (2. kalite) yapılması, 14 yıllık süre sonun da, su kalitemizi ve beraberinde konforumuzu da bozmuş olduğu görülmektedir. Konu hakkında gelen yoğun şikayetler ve teknik ekiplerimizin yaptığı tespitlerde, borularımızın ömrünü tamamlamış olduğu raporlarda ve resimlerde görülmüştür. Tesisatlarımızın PPRC Boru sistemleri ile yenilenmesi su ihtiyacımızın daha sağlıklı, kaliteli ve uzun ömürlü olmasını hedeflenmektedir.

Yapılacak alt yapı çalışması ve finansman hakkında kısa sürede bütçe çalışması yapılarak, blok temsilcilerimize sunum gerçekleştirilecektir. Yapılacak değerlendirme neticesinde ortaya çıkarılacak uygulama programı ve katılım payları tüm kat maliklerimize tebliğ edilerek uygulama aşamasına geçilmesi sağlanacaktır. Alınacak teklifler de özellikle ekonomik maliyetler ve  alternatifli ödeme seçenekleri üzerinde durularak sakinlerimiz için ödeme kolaylıkları sağlanması hedeflenecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.